Виникають питання, зателефонуйте нам і ми проконсультуємо Вас та надамо найкраще рішення
0 800 50 50 88 +38(050) 811 0751 +38(096) 157 4416 +38(093) 816 7699
UK
EN
Забронювати
повернутись назад

Бальнеологія

БАЛЬНЕОЛОГІЧНІ ПРОЦЕДУРИ

Водолікування– метод застосування цілющих властивостей води, що з давніх-давен використовується людством для підтримки організму у відмінній формі. У сучасній курортології представлено різноманіття методів і методик, які використовуються з лікувальною, профілактичною метою та у цілях медичної реабілітації. Головними діючими чинниками водолікування є температурний, механічний, фізико-хімічний та психотерапевтичний впливи на людину. Водолікування представлене гідротерапією з використанням прісної води у чистому вигляді чи з додаванням різних речовин (ефірні масла, сухі водорості, солі, привозні лікувальні грязі, лікарські препарати) і бальнеотерапією з використанням природних мінеральних вод.

БАЛЬНЕТЕРАПІЯ (лат. Balneum ванна, купання+ грец. Therapeia лікування) – використання природних та штучно виготовлених мінеральних вод для профілактики та лікування різних захворювань та з метою медичної реабілітації. Включає зовнішнє застосування мінеральних вод, головним чином у вигляді ванн, та застосування мінеральної води для внутрішньо полосних процедур (шлункові, кишківникові, влагалішні та інші зрошення та промивання) і питне лікування мінеральною водою. Найбільш популярними видами ванн в бальнеотерапії є: газові (вуглекислі, сірководневі , азотні) сольові мінеральні (хлоридно- натрієві , йодобромні), скипідарні, ароматичні, радіоактивні (радонові) ванни.

Гідротерапія викликає наступні лікувальні  ефекти:

  • тонізуючий,
  • вазоактивний,
  • трофічний,
  • імуностимулюючий (холодні душі),
  • седативний,
  • спазмолітичний (теплі душі)

У людини зростає активність, життєрадісність, фізична легкість, проходять болючі відчуття, знижується вага.

Душ Шарко – добре допомагає  знімати  напруження  м’язів спини, ефективно допомагає в лікуванні захворювань внутрішніх органів, при всіх нервових і психогенних захворюваннях, синдромі хронічної втоми. Він відмінно виводить із депресії, стану спустошення, зневіри, піднімає життєвий тонус. Душ Шарко виключно ефективний в профілактиці і корекції целюліту, ваги і фігури.

Циркулярний душ  – призначається при гіпертонічній хворобі, функціональних порушеннях центральної нервової системи, неврозах, перенапруженні і розумовій перевтомі. Циркулярний душ здійснює тонізуючу  дію, підвищує емоційну активність.

Висхідний душ – висхідний душ призначається для лікування геморою, закрепів; застосовується при запальних захворюваннях органів малого тазу, нічному нетриманні сечі, при імпотенції функціонального характеру, простатиті. Душ зміцнює м’язи промежини, покращує кровообіг, посилює  перистальтику кишківника при хронічних колітах.

Гідромасажна ванна для нижніх кінцівок і органів тазу – це масаж, який проводиться під водою струменями води та вихрами, він покращує кровообіг і обмін речовин в кінцівках і органах тазу, здійснює сприятливий вплив на нервову систему, обмінні процеси в тканинах, викликає  максимальну релаксацію.

Контрастні ванни для нижніх кінцівок по Кнейпу з чередуванням холодної і гарячої води чинять сприятливий вплив на кровообіг у кінцівках, зменшують неприємні відчуття холоду, поколювання, печії чи заніміння, відновлюючи чутливість і трофіку, мають чудовий загартовуючий та імуностимулюючий вплив.

Вихрова ванна відмінно допомагає при ангіопатіях (особливо діабетичних) нижніх кінцівок, при захворюваннях органів тазу,  зменшує больовий синдром в гомілковостопних, колінних і кульшових суглобах, знімає  втому, варикозному розширені вен нижніх кінцівок, особливо ефективні у поєднанні з екстрактом каштану.

Підводний душ масаж –  чудово покращує крово- і лімфообіг в тканинах, сприяє обміну речовин. Призначається при напруженні м’язів, при хворобах обміну  речовин, целюліті, захворюваннях і травматичних пошкодженнях суглобів, м’язів, сухожилків, периферичної нервової системи, порушенні сну, для зняття стресу. Процедура  надає чудове самопочуття і відчуття розслаблення.

Мінеральна ванна  –  діє, в першу чергу, на серцево-судинну і нервову системи,  сприяє  тренуванню організму. Наявність в мінеральній воді солей зумовлює її лікувальну дію. Солі, осідаючи  тонким шаром на поверхні тіла, вже під час процедури і після неї (у зв’язку з чим, після мінеральної ванни не рекомендується приймати жодної іншої водної процедури на протязі однієї години) викликають подразнення шкірних рецепторів. Проникаючи  через непошкоджену шкіру, іони потрапляють в тканини і  кров, безпосередньо впливаючи на функцію органів і систем.

Скипідарні ванни – процедура гарно переноситься пацієнтами і призначається при таких захворюваннях- гіпертензія 1 -2 ступеню, варикозне розширення вен, стенокардія, ларингіт, риніт, фарингіт, гайморит, тонзиліт, артроз, остеохондроз, артрит, грижі хребта, цукровий діабет, нейродерміт, склеродермія, парези, паралічі, еректильній дисфунції, беспліддя.

Аромаванна – седативний, судинорозширюючий, тонізуючий і обезболюючий, досягається за рахунок гарячої інгаляції з одночасним введенням олій через шкіру. В нашій лікувальниці для відпуску арома-ванн використовують перозон-бальнео-ароматерапевтичні препарати, які випускаються фірмою Spitzner (Німеччина) іповністью відповідають світовим стандартам якості GMP.

Аромаванна з пініментолом – виражені відхаркуючі, секретолітичні, антисептичні, місцевоанастезуючі, міо-релаксуючі, анальгезуючі. Показання: підтримуюча терапія і профілактика простудних захворювань (ГРВЗ, грип, інфекційно-запальні захворювання дихальних шляхів (бронхіти, трахеїти, фарингіти))

Аромаванна з валеаріаною –  м`яка седативна дія. Показання: розлади сну, стрес, нервове перенавантаження, неспокій.

Аромаванна з розмарином – стимуляція периферичного кровообігу, підвищення тонусу ЦНС, покращення пам`яті. Показання: підтримуюча терапія і профілактика при нервовому виснаженні, занепаді сил, порушеннях шкірного та венозного кровообігу, гіпотонії.

Аромаванна з Перозон протиревматичний – протизапальні, анальгезуючі, стимулюють периферичний кровообіг. Показання: підтримуюча і протирецидивна терапія при таких захворюваннях: ревматичних в стадії ремісії, люмбаго, ісшіас, радикуліт, невралгії, «суглобовий синдром», болі в суглобах, зв`язках, м`язах.

Аромаванна з Перозон дерматологічний – місцеві протизапальні, протисвербіжні, регенеруючі. Показання: підтримуюча терапія і профілактика дерматозів з сухою сверблячою шкірою-псоріаз, іхтіоз, свербіж похилого віку, а також екзем, контактних дерматитів.

Аромаванна з екстрактом каштану –  антиексудативна, венотонізуюча дія, знижує проникливість стінок капілярів, зменшує набряки, зменшує відчуття важкості, втоми, напруженності, зуду і болю в нижніх кінцівках. Показання: Хронічна венозна недостатність варікозного і посттромботичного генезу, їх ускладнення, набряки, судоми в ікроножних мязах, біль і відчуття важкості в ногах, варікозне розширення вен.
Вуглекисла ванна – це процедура при якій “киплячі” міхурці вуглекислого газу і теплої води  температурою 32-360С, механічно збуджуючи рецептори шкіри, розширюють судини і покращують  кровообіг, нормалізують нервову діяльність і  обмін речовин, стимулюють функцію ендокринних залоз, особливо, статевих, а також  мають кардіотонічний вплив.

Перлинна ванна – тонізуючий, антиспастичний, регенераторний, трофічний, гіпосенсибілізуючий.

Гальванованна – покращення крово- і лімфотоку, протизапальний (дренуюче-дегідратаційний), анальгетичний, седативний (на аноді), судинорозширюючий, міорелаксуючий, секреторний (на катоді), катаболічний, трофостимулюючий, тонізуючий ефекти.

Забронювати