Цілющі лікувальні мінеральні води Збручанського родовища
ARDEN PALACE піклується про своїх гостей створюючи максимальний комфорт та затишок. Для Вас ми створили зручний та сучасний бювет, який містить лікувальні води Збручанського родовища. Ви маєте унікальну можливість щоденно оздоровлюватись, вживаючи джерельні води, незалежно від погодних умов та не виходячи за межі комплексу. Впродовж дня вода в бюветі зберігається з дотриманням усіх норм, що забезпечує повне збереження її хімічного складу та лікувальних властивостей. Воду регулярно оновлюють, а гості мають можливість обирати для себе оптимальний температурний режим. Кожне джерело має відповідну мінералізацію та хімічний склад. Існують індивідуальні рекомендації щодо вживання мінеральних вод.
ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ ЛІКАРЯ ТЕРАПЕВТА МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ ARDEN PALACE І ВИ ТОЧНО ЗНАТИМЕТЕ, ЯКА КІЛЬКІСТЬ ТА ГРАФІК ПРИЙОМУ ЛІКУВАЛЬНОЇ ВОДИ ПІДХОДИТЬ САМЕ ВАМ.
Подільська Швейцарія — таку назву отримав у народі цей чарівний гірський куточок природи. Як відзначають учені, дивовижні пам’ятки подільської природи – явище унікальне не тільки в Європі, а й на всій земній кулі. За народними переказами в околиці містечка Сатанів жив монах-відлюдник, котрий лікував людей цілющою водою.
Характерною для Збручанського родовища мінеральних вод та інших родовищ мінеральних вод Поділля типу «Нафтуся» є та обставина, що вони формуються в силурійських вапняках, які містять малі кількості органічних речовин (на рівні 0,02-0,05%) при відсутності поблизу нафтових та газових родовищ, з якими можна було б пов’язувати збагаченість води на органіку, на відміну від такого родовища як Трускавецьке.
Води цього родовища характеризуються також постійним аніонним, катіонним складом та величиною мінералізації. Це гідрокарбонатні магнієво-натрієві води з сухим залишком 0,8-0,9 г/дм3. Мінералізація збручанської мінеральної води та її сольовий склад практично не реагують на кліматичні умови, що свідчить про незалежний режим водоносного комплексу та про формування мінеральних вод у відносно глибоких горизонтах (до 100 м.), що утруднює зв’язок з атмосферними опадами. Важливим фактором для збручанської мінеральної води є стійкий в часі вміст органічного вуглецю – 20,4-30,0 мг/дм3.
Збручанське родовище за своїми запасами є найбільшим родовищем мінеральних вод типу «Нафтуся» в Україні і за ресурсним потенціалом значно перевищує відоме Трускавецьке родовище.
Слід зазначити, що крім вод з підвищеним вмістом органічних речовин, в межах Збручанського родовища на глибинах 500-800 м. у верхньопротерозойському горизонті відкриті хлоридно натрієві води з величиною мінералізації 34,4-39,4 г/дм3 та вмістом брому 80-118 мг/дм3., що суттєво розширює бальнеологічний потенціал гідромінеральної бази родовища.
Покази для внутрішнього застосування мінеральної води Збручанська
Захворювання шлунку: хронічні гастрити із збереженою, або зниженою секреторною активністю; хронічні гастородуоденіти фаза стійкої ремісії (неускладнені, НР — від’ємні).
Хвороби печінки: хронічні вірусні гепатити, персистуючі (А,В,С) у неактивній фазі або у фазі мінімальної активності; реконвалесценти після перенесених гострих вірусних гепатитів не раніше як через 6 місяців і при нормалізації лабораторних показників; токсичні (алкогольні) реактивні і медикаментозні ураження печінки; жирова інфільтрація печінки, пігментний гепатоз, функціональна гіпербілірубінемія.
Патологія біліарної системи: хронічні ангеохоліти і холангіти фаза ремісії; гіпотонічно-гіпокінетична, гіпертонічно-гіперкінетична та змішані види диспїнезії жовчного міхура та жовчевивідних шляхів; хронічні безкам’яні холецистити фаза ремісії; хронічні холецистолатії (холестероз, холецистоз); жовчекам’яна хвороба без частих загострень і обструкції жовчевивідних шляхів, з мінімальними конкрементами, які не перевищують 0,3-0,5 см., без нападів жовчної коліки; постхолецистектомічні синдроми різних видів (неускладнені) через 2-6 місяців після оперативного втручання.
Захворювання підшлункової залози: хронічні панкреатити у фазі стійкої ремісії з тенденцією до зниження зовнішньо-секреторної функції.
Захворювання кишечнику: синдром подразнення товстого кишечнику фаза ремісії; колодискінезії із затримкою випорожнення або послабленням стільця.
Захворювання сечовидільної системи: неускладнений сольовий діатез з наявністю уратів, оксалатів або фосфатів поза загостренням; сечокам’яна хвороба без порушень відтоку сечі з наявністю конкрементів, що не перевищують у розмірах 0,6-0,7 см., без гідронефротичної трансформації нирок; хронічні неспецифічні пієлонефрити фаза ремісії без порушення функції нирок і вторинної артеріальної гіпертензії (артеріальний тиск більше 180/120 мм.рт.ст.); хронічні неспецифічні цистити, піелоцистити, простатити поза загостренням.
Хронічні неспецифічні пієлонефрити однієї нирки поза загостренням: немігруючі камені чашечок нирки; дрібні камені миски і сечоводу, які можуть вийти із сечею самостійно, без небезпеки частого загострення пієлонефриту; кораловидні камені, що не оклюзують просвіт сечоводу при неможливості оперативного видалення і не викликають профузну гематурію і гідронефроз. Стан після неускладненої дистанційної ударно-хвильової літотрипсії через 1-2 місяці (без загострення пієлонефриту, забою нирки, субкапсулярної або периренальної гематоми, без масивної еритроцитурії та ниркової недостатності). Стан після інструментального або хірургічного видалення каменів із нирки (без ускладнення).
Хвороби обміну речовин і ендокринних залоз: аліментарне ожиріння І-ІІ ст.; цукровий діабет 2 типу легкого і середнього ступенів важкості, фаза компенсації або субкомпенсації; подагра (неускладнений перебіг легкої І середньої степені важкості; метаболічний синдром.
Мінеральна вода ЗБРУЧАНСЬКА №1
Унікальним лікувальним фактором «ARDEN PALACE» є гідрокарбонатна магнієва-натрієва мінеральна вода – Збручанського родовища. Мінеральна вода Збручанська №1 – це слабо мінералізована 0,9 г/дм3 гідрокарбонатна кальцієво -магнієво – натрієва вода з органічними речовинами (13,8-36,0 мг/дм3).
Відкрите в 1966 році в районі смт. Сатанів велике родовище мінеральної води Збручанська, за висновком Одеського НДІ курортології та фізіотерапії, є аналогом відомої трускавецької “Нафтусі”, а за деякими показниками має навіть переваги щодо лікувальної дії. (“Мінеральні води України”. За ред. Е.О. Колесника, К.Д. Бабова, – К.: Купріянова, 2005 р. стор. 17)
Застосовується при профілактиці й лікуванні хронічних захворювань печінки та жовчовивідних шляхів, гепатитах, дискінезії жовчних шляхів, холецистити, ангіохолітах різної етіології без схильності до частих захворювань, постхолецистектомічному синдромі, хронічних захворюваннях нирок.
Мінеральна вода ЗБРУЧАНСЬКА №2 “РОПА”
У 1977—1978 та 1981—1985 роках неподалік від Збручанського родовища було розвідано хлоридно-натрієві розсоли з мінералізацією 30—38 г/дм³ і вмістом брому 70—115 мг/дм³.
У бальнеологічному відношенні бромні хлоридно кальцієво-натрієві слабкі розсоли рекомендовані для прийому в розведеному стані до мінералізації 3,5 г/л, 7 г/л, 12 г/л, 14,5 г/дм3.
Збручанська №2 “РОПА” приймається при захворюваннях:
- шлунково-кишкового траку,
- гепатобіліарної системи,
- вегето-судинної системи,
- периферичної та центральної нервової систем,
- опорно-рухового апарату,
- жіночої та чоловічої статевої системи,
- шкіри.
Вода діє на організм специфічно, тому методика прийому відрізняється та залежить від захворювання. У кожному випадку потрібна консультація лікаря.
Відновлюйте життєві сили в ARDEN PALACE і залишайтесь здоровими!